Hem » Om oss » Personal

Personal

KYRKOHERDE

Daniel Tisell
kyrkoherde Råda församling
daniel.tisell@rada.nu
Tel: 031-338 21 22

____________________________

KOMMUNIKATION

Carin Cöster
kyrkoherdesekreterare
carin.coster@rada.nu
Tel: 031-338 21 05

Karin Blennermark
producent/kommunikatör Råda församling och Råda Rum
karin.blennermark@rada.nu
Tel: 031-338 21 27

Maria Hällqvist
vik. kommunikatör Råda församling och Råda Rum
maria.hallqvist@rada.nu
Tel: 031-338 21 16

Linus Karlsson
vik. kommunikatör Råda församling och Råda Rum
linus.karlsson@rada.nu
Tel: 031-338 21 12

_____________________________

RECEPTION

E-post: info@rada.nu

Ellinor Berglund
receptionist Råda församling och Råda Rum
Tel: 031-338 21 00

Suzanne Rudolvsson
receptionist Råda församling och Råda Rum
Tel: 031-338 21 00

_____________________________

PRÄSTER & DIAKON

Anders Jernbratt
präst & projektledare
anders.jernbratt@rada.nu
Tel: 031-338 21 13

Cecilia Kehlmeier
präst
cecilia.kehlmeier@rada.nu
Tel: 031-338 21 11

Katarina Lidman
diakon
katarina.lidman@rada.nu
Tel: 031-338 21 14

_____________________________

MUSIK I RÅDA

Kristian Hvitfeldt
musikledare
kristian.hvitfeldt@rada.nu
Tel: 031-338 21 07

Ann-Sofie Scherman
församlingsmusiker
ann-sofie.scherman@rada.nu
Tel: 031-338 21 06

_____________________________

BARN I RÅDA

Eva Widek
förskolelärare
eva.widek@rada.nu
Tel: 031-338 21 19

Mikael Lestander
församlingspedagog
mikael.lestander@rada.nu
Tel: 031-338 21 17

_____________________________

UNG I RÅDA

Danjel Svensson
församlingspedagog
danjel.svensson@rada.nu
Tel: 0703-14 46 83

Niklas Ergin-Olsen
församlingspedagog
niklas.ergin-olsen@rada.nu
Tel: 0703-144623

_____________________________

VUXEN I RÅDA

Kerstin Lybner-Nilsson
församlingskonsulent
kerstin.lybner@rada.nu
Tel: 031-338 21 15

_____________________________

EKONOMI

Linda Sjöberg
löne- och ekonomiassistent
linda.sjoberg@rada.nu
Tel: 031-338 21 32

Maria Holmesson
ekonomiassistent
maria.holmesson@rada.nu
Tel: 031-338 21 33

_____________________________

VAKTMÄSTARE

Anette Kronlund
arbetsledare/gravadministratör
Tel: 031-338 21 34

Raimo Karjalainen
vaktmästare
Tel: 031-338 21 09

Juha Sorvari
vaktmästare
Tel: 031-338 21 08

_____________________________

RESTAURANGEN I RÅDA RUM

E-post: info@rada.nu

Helena Dahlin
verksamhetschef Råda Rum
helena.dahlin@radarum.se
Tel: 0703-144682

Christina Widler
driftsledare
Tel: 031-338 21 04

Jaqueline Wernås
kock
Tel: 031-338 21 04

Kati Janson
kock
Tel: 031-338 21 04

Carina Nilsson
kallskänka
Tel: 031-338 21 04