Råda Kök & Kafé

Råda Kök & Kafé

Välkommen till Råda Kök & Kafé. Hos oss kan du fika, äta lunch, boka bröllopsfest, ha konferens eller firmafest samt fira din födelsedag. Upplev våra moderna och ljusa lokaler i en naturnära miljö. Råda Kök & Kafé ligger i Mölnlycke, endast 15 minuter från Göteborgs centrum och Landvetter flygplats.

Öppettider
Råda Kök & Kafé har öppet måndag-torsdag kl 8.00-16.00,

fredag kl 8.00-15.00 och söndag kl 10.00-14.00.

Dagens lunch
Välkommen att njuta av god lunch i vår ljusa matsal, vardagar kl 11.00–14.00.
Varje dag erbjuder vi dagens rätter, paj, bakad potatis och sallad. Ett rikligt salladsbord står framdukat och maten serveras vid borden. Priset för dagens lunch är 75 kr där salladbuffén, bröd, smör, dryck och kaffe ingår. Det går också bra att att köpa lunchkort hos oss. Om du har någon allergi är du varmt välkommen att kontakta oss (031-338 21 04) så hittar vi ett gott alternativ till dig!

Har du medlemskortet Kyrkvärdet och är pensionär har du rabatt på dagens lunch
måndag-torsdag 13.15-14.00.

Läs veckans matsedel >>

Råda församling äger och driver Råda Kök & Kafé.